• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Tohle nemusí historicky křesťanská Evropa přežít

Strávil jsem několik dní v Bruselu a bylo to poučné. Po ulicích chodí vojáci se samopaly v plné polní s prstem na spoušti, policie občas uzavře celou ulici nebo park a do hotelu se chodí přes bezpečnostní rám jako na letišti. Naše průvodkyně razantně odmítla návrh na návštěvu arabských čtvrtí: „Zbláznili jste se? Nebudeme riskovat!“. V Paříži se chystají stavět za půl miliardy eur skleněný plot okolo Eiffelovy věže. Každoroční karneval v Nice se koná za betonovými zátarasy a ploty. Tajné služby všech zemí jsou v pohotovosti a monitorují potencionální radikály. Bezpečnostní opatření jsou důležitá, ale teroristé zcela jistě vymyslí nový způsob, jak zabít několik desítek civilistů.

Nová hvězda německé politiky a žhavý kandidát na německého kancléře, do nedávna předseda Evropského parlamentu, Martin Schulz prohlašuje, že „migranti jsou pro nás cenní v tom, že přinášejí to, co Evropané již ztratili: víru v Evropu!“ Martin Schulz se v průzkumech veřejného mínění dostal na úroveň Angely Merkelové.

Nelze samozřejmě paušálně srovnávat migranty s radikály, zcela jistě to tak není, ale je potřeba neustále opakovat, že koncept multikulturalismu selhal a arabské či muslimské čtvrtě v evropských městech jsou téměř neřešitelným bezpečnostním a politickým problémem. A z těchto čtvrtí se radikálové rekrutují. Německá kancléřka chce vystěhovávat migranty, kteří nemají právo na azyl, ale oni po tisících mizí v šedých zónách těchto čtvrtí. Ve Středozemním moři působí posílená evropská pohraniční stráž a každý den loví z moře stovky migrantů, kteří mají od pašeráků nařízeno potopit své lodě, jakmile uvidí evropskou pohraniční stráž. Pašeráci i migranti vědí, že neposkytnutí pomoci topícím se je v Evropě trestným činem a porušením mezinárodních smluv a posádce by hrozilo dlouholeté vězení. Zachráněné převezeme, jak jinak, do Evropy.

Británie jako obranu zvolila brexit. Totální oddělení od EU, aby dosáhla totální kontroly své migrační politiky. Jako reakci na brexit navrhují špičky evropské politiky větší integraci, která zahrnuje mimo jiné i společnou azylovou politiku, tedy přerozdělování migrantů. Evropě pravděpodobně nejde pomoci. Zakládající země EU se dívají na nové členy jako na potížisty a nechtějí si přiznat, proč se dostaly do své dnešní bezpečnostní situace. A v rámci solidarity požadují export svých bezpečnostních problémů do nových zemí EU. Migrace tak formuje dva bloky zemí. Ty s výraznou muslimskou minoritou, kdy tuto minoritu v rámci politické korektnosti stále prohlašují za své obohacení, a ty země, které tuto zkušenost zatím nemají.

Bohužel nemám radu, kudy z toho ven. Jako demokraté musíme počkat na nové volby, které umožní poslat do evropských struktur nové lidi, kteří provedou nutné reformy a vrátí EU k zakládajícím myšlenkám. Nicméně jde o dlouhodobý proces, který historicky křesťanská Evropa nemusí přežít.

Právo, 24. 2. 2017