• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Podpora 44. Rallye Český Krumlov

Vážený pane Jirso,

dovolte, abych Vám velmi upřímně poděkoval za obrovský kus práce, kterou jste vykonal v souvislosti s přípravou a uskutečněním 44. Rallye Český Krumlov 2016 a 5. New Energies Rallye 2016.

Myslím si, že obě akce splnily svůj cíl a prokázaly vysokou úroveň profesionality organizátorů, představitelů měst Českého Krumlova i Českých Budějovic i všech ostatních lidí, zapojených do jejich příprav i průběhu. Byl jsem velmi potěšen, když jsem několikrát zaznamenal vyjádření, že návštěva prezidenta FIA Jeana Todta byla opravdu tou pověstnou „třešničkou na dortu“ tohoto úspěšného víkendu.

Největší radost mám samozřejmě z toho, že i přes místy velkou nepřízeň počasí obě akce proběhly ve vysoké kvalitě a bez jakýchkoliv zranění či větších problémů. Podle mých informací byli všichni účastníci opět s průběhem obou rallye spokojeni a většinou ihned přislíbili účast i na příštím ročníku. To je pro nás všechny ta nejlepší vizitka. Vážený pane starosto, velice Vám děkuji za vaši osobní angažovanost při zajištění obou akcí i návštěvy Jeana Todta. Poděkujte prosím i mým jménem celému týmu, který se na přípravě obou akcí podílel.

Těším se na další spolupráci.

S přátelským pozdravem JUDr. Oldřich Vaníček President ÚAMK

2. 6. 2016

Finanční podpora ODS

Fyzické osoby mohou o hodnotu daru snížit základ daně z příjmů, pokud celková hodnota darů v jednom roce dosahuje alespoň dvou procent základu daně nebo činí alespoň 1 000 Kč.

CHCI PODPOŘIT TRANSPARENTNÍM DAREM