- Vítězstvím Trumpa prohrál útok na západní civilizaci
- Nedivme se Křivoklátským, že národní park nechtějí
- Nový myslivecký zákon chce likvidovat zvěř i myslivce
- Proč to ta moje vláda dělá?
- Jak úspěšně blokujeme jádro
- Za třicet let uschly na Šumavě miliony stromů
- Na Slovensku medvěd, v Česku vlk – hledá se řešení
- Apokalypsa nebude, ale jít volit je potřeba
- Krása suchého lesa
- My, co nemáme traktory, musíme k eurovolbám
- Konference Efektivní energetika
Vítězstvím Trumpa prohrál útok na západní civilizaci
Dnes je již všeobecně zřejmé, že předvolební průzkumy v USA naprosto zklamaly a evropské agentury tyto rádoby seriózní výsledky pouze papouškovaly. Přání bylo otcem myšlenky a Kamala Harrisová měla nakročeno k vítězství.
My, kteří sledujeme život a politiku v USA pouze zpoza oceánu, nemůžeme správně vyhodnotit všechny důvody vítězství Donalda Trumpa. Osobně si myslím, že v současných USA dosáhla vrcholu levicově liberální politika, tak ji ve čtyřicátých letech minulého století popsal německý emigrant, filosof Herbert Marcuse jako „pochod institucemi“. Tedy postupné obsazení škol, univerzit, administrativy, soudů a médií… Jeho tehdejší tzv. „Frankfurtská škola“ však zmutovala do současného progresivismu Demokratické strany, který se většině Američanů začal zajídat. A tyto levicově liberální progresivistické elity prohrály, protože většina Američanů cítila, že je to špatně.
Jaké jsou však Trumpovo vítězství a naprosto chybné volební průzkumy signálem pro Evropskou unii a Českou republiku? Situace v EU je podobná v tom, že většina obyvatel cítí, že přehnaná dekarbonizace zhmotněná v Green Dealu či ilegální migrace z převážně muslimských států jsou velké chyby. Ale elity v Bruselu a v Berlíně tyto ideologie nechtějí a asi nemohou opustit. Dnes je Německo kritické k politice kdysi zbožňované Angely Merkelové. Greta Thunbergová, kterou kdysi Němci také vynášeli do nebes, má dnes zákaz vstupu do země. Jak se bude veřejnost za pět let dívat na von der Leyenovou? Když byla německou ministryní obrany, tak jediné, co po ní zbylo, byl rozvrácený Bundeswehr a skutečnost, že zavedla kombinézy pro těhotné tankistky.
Kdyby Trump kandidoval a vyhrál v kterékoli členské zemi EU, Brusel by kolem něj vytvořil „sanitární koridor“ a dané zemi by zastavil čerpání dotací. Naštěstí ale vyhrál v USA a většina evropských lídrů mu s kyselou tváří „gratuluje a těší se na spolupráci“. Zároveň tito lídři svolávají koordinační schůzky, jak se připravit na „novou bezpečnostní situaci“, tedy na faktické vynakládání minimálně dvou procent DPH na obranu.
Vítězstvím Donalda Trumpa prohrál dlouhodobý útok na západní civilizaci. Celá ona woke kultura propagující rasovou nespravedlnost a diskriminaci, což se stalo doslova obscesí americké společnosti. Hypersexualizace dětí, vyzdvihování genderu a dalších desítek LGBT+ identit, přehnaná inkluze a striktní kvóty a zastoupení menšin, obviňování ze sexismu a rasismu, dědičná vina za kolonialismus či zmatení pojmů a přepisování historie. To všechno Američané volbou Donalda Trumpa odmítli. Všechny tyto problémy však již pronikly do Evropy a se zpožděním ovlivňují naši současnost. A vidíme, jak bruselská centrála peskuje ty státy, které se snaží tento progresivismus brzdit.
Evropští politici hlavního proudu se diví z nárůstu popularity „extremistických“ stran, ale ve slavné Draghiho zprávě o úpadku evropské ekonomiky není ani slovo o dekarbonizační ideologii a záchraně planetárního klimatu. A přitom díky tomu německé automobilky poprvé od druhé světové války masově propouštějí a nezaměstnanost zasáhne brzy i český dodavatelský automotive.
Ale v Česku průzkumy, média, nevládky a minoritní politické strany tento progresivismus stále propagují a „tlačí“ na úkor většiny společnosti. A tak když dnes čtu výsledky průzkumu, že i voliči ODS „jsou nazelenalí“ a tak taková musí být i moje strana, musím to číst tak, že voliči ODS chtějí chránit přírodu, ale nechtějí kvůli tomu zničit evropskou ekonomiku a náš životní styl. A když skrze nevládní organizace je do našich základních škol zaváděna genderová výchova, která učí děti, že „pohlaví je pouze sociální konstrukt“, musí ji odmítnout ředitelé škol, když to nedokáže ministr školství. A moje ODS okolo všech těchto témat již dlouho pouze opatrně našlapuje v zájmu udržení vlády. Jsem však optimista. Vítězství Donalda Trumpa je dobrá zpráva pro celý svět. Budou-li Spojené státy americké silné, bude silný i demokratický svobodný svět.
Vyšlo v MF Dnes, 23. 11. 2024