• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

  více »
 • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

  více »
 • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

  více »
 • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

  více »
 • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

  více »

Integrace pravice? TOP 09 vrtí psem!

Lidé zapomínají, ale ne zas tolik. Miroslav Kalousek roce 2009 založením TOP 09 rozštěpil nejen KDU-ČSL, ale personálně a volebně oslabil i ODS. Dokud marketingově „nová“ TOP 09 ve volbách získávala přes deset procent, o integraci pravice nikdy nemluvila. Naopak, mluvila o sobě jako o jediné, tradiční, konzervativní, pravicové straně a dělala vše pro marginalizaci ostatních pravicových stran.

Mistrovským kouskem Miroslava Kalouska jako ministra financí v Nečasově vládě bylo zvýšení daní, které srazilo důvěru voličů ODS na minimum. Miroslav Kalousek dobře věděl, že se liberálních voličů TOP 09 zvýšení daní vůbec nedotkne. Vrcholem popularity TOP 09 pak byl marketingem stvořený prezidentský kandidát s čírem na hlavě.

Od té doby to jde s TOP 09 z kopce. Kalouskovu výzvu na integraci pravice před volbami 2017 vyslyšela pouze Bursíkova „Liberálně ekologická strana LES“. TOP 09 se tímto spojením konečně demaskovala jako levicově liberální strana, která levicově liberálním programem a činy, avšak pravicovou rétorikou mate potenciální voliče. A proto je ztrácí.

Je několik dnů po volbách. Politické strany jednají o složení Poslanecké sněmovny, vítěz voleb Andrej Babiš se snaží jednat o potenciální vládě a do toho Miroslav Kalousek pateticky vrtí psem a opět navrhuje integraci pravice. Symbolicky se však obrací k odkazu levicově liberálního Václava Havla. Pro mainstreamová média tak nastoluje „nové“ téma, kterému se spřátelení (levicově liberální) žurnalisté budou věnovat, budou zvát politiky TOP 09 a STAN do televize, aby moudře mluvili o nutnosti integrace pravice, a budou opět skandalizovat ty pravicové politiky, kteří se budou odmítat začlenit do levicově liberálního proudu.

ODS se vrací voliči a na regionálních úrovních do ní vstupují i bývalí členové TOP 09. ODS za více než dvacet pět let své existence prokázala svoji roli na české politické scéně a vítá všechny, kteří chtějí pravicovou politiku v Česku podpořit. Cesta k integraci pravice je otevřena!

www.NeviditelnyPes.cz, 26. 10. 2017