• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

    více »
  • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

    více »
  • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

    více »
  • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

    více »
  • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

    více »
«2014»

Jak ministerstvo financí řídí ČEZ?

Zdá se to být podivný způsob, jak řídit největší podnik se státní účastí v zemi. Ministerstvo financí se nezeptá na vysvětlení zodpovědných orgánů ČEZ a.s., tedy představenstva a dozorčí rady, ale rovnou podá trestní oznámení na management firmy.

Lid ale přeci tak rád čte o tom, jak byl do sítí protikorupční policie chycen další korupčník a jak další manažer, který vyváděl miliony ze společnosti, bude po zásluze odvolán a potrestán. 349 milionů vyvedených z ČEZu je přeci ještě lepší příběh než kabelka Jany Nagyové za pouhých deset milionů. Jak je dobré, že máme nové ministry, kteří veškerou korupci ihned odhalí a potrestají. A lid oprávněně volá po co nejtvrdších trestech!

Že nic není ještě prokázáno? Že se jedná zřejmě o cílené úniky z policie či FAÚ? Že jde pouze mediální dehonestaci nepohodlných osob? Policie by se ale spíše měla zabývat tím, že celou kauzu ČEZu zveřejní Lidové noviny s komentářem "LN se podařilo zmapovat tok peněz, které energetický gigant zaplatil jako mimosoudní vyrovnání…" a toto své zjištění doprovodí schématem dokumentující desítky převodů milionů z účtu na účet. Při existenci bankovního tajemství musí přeci policii zajímat, jak se redaktoři LN dostali k desítkám účtů v několika bankách.

O řediteli ČEZu Danielu Benešovi se vyprávějí historky, jaký je puntičkář a jak je opatrný na každou korunu, kterou firma vyplácí. Je pravděpodobné, že ředitel Beneš předmětné mimosoudní vyrovnání obhájí. V takové případě by však měli být s potupou a bez odstupného propuštěni úředníci ministerstva financí a FAÚ, kteří trestní oznámení na ředitele ČEZu podali.

Nebo je to tak, že ministerstvo financí (patřící do skupiny Agrofert) předalo Lidovým novinám (patřícím do skupiny Agrofert) podklady od FAÚ (patřícího do skupiny Agrofert) o finančních transakcích ČEZu (dosud nepatřícího do skupiny Agrofert)?

Neviditelnypes.cz, 4. 4. 2014