• CHUTNÁ HEZKY. JIHOČESKY Zemědělství by nemělo plnit pouze funkci dotacemi živeného "pečovatele" o krajinu, ale mělo by živit místní obyvatele. Proto podporuji jihočeské potraviny a projekt “Chutná hezky. Jihočesky”. Snažím se pomáhat také konkrétním výrobcům, jako je třeba Lihovar Poněšice. A hlavně jihočeské potraviny jím — tuto podporu našim potravinám můžeme poskytovat všichni.

    více »
  • VE SPOLCÍCH MAJÍ LIDÉ K SOBĚ BLÍŽ Spolky jsou nedílnou součástí života každé obce. Ve spolcích mají lidé k sobě blíž a přirozeně se tam řeší všechny problémy obce. Proto spolky dlouhodobě podporuji, stejně jako pomáhám starostům. Kolegové mi zavolají, když něco potřebují, ať už se to týká rozvoje obce, financí nebo jednání s úřady. Jako ocenění své práce vnímám oficiální podporu Svazu obcí NP Šumava a Svazku Lipenských obcí.

    více »
  • ZA ZELENOU ŠUMAVU Na Šumavě jde o ochranu přírody, ale i o zaměstnanost, rozvoj regionu, turistický ruch a odkaz budoucím generacím. Bojuji za “zelenou Šumavu”, aby lesy zůstaly zelené a hluboké a ne, aby uschly jako důsledek šířící se kůrovcové kalamity a snahy aktivistů z Hnutí Duha zavést zde tzv. divočinu, která právě k masivnímu usychání lesa vede. A to přesto, že “zelenou Šumavu” chce veřejnost, starostové, rada národního parku i astupitelstva Plzeňského a Jihočeského kraje.

    více »
  • NE KVÓTÁM! CHRÁNIT HRANICE Byl jsem jeden z prvních politiků, který otevřeně mluvil o problému nelegální migrace. A jsem jeden z mála, který to viděl na vlastní oči. Evropa se dnes nachází v největším ohrožení od konce druhé světové války. Co s tím? Dodržovat mezinárodní úmluvy. Uprchlík má právo žádat o azyl, ale je na dané zemi, jestli mu ho udělí. Žádné kvóty! A především začít chránit hranice. Musíme posílit armádu a její rozpočet. Proto opět navrhnu změnu ústavního zákona o navýšení rozpočtu armády z 1% na 2%.

    více »
  • TRADIČNÍ SYMBOLY NAŠÍ KRAJINY Křížky a kapličky jsou trvalé symboly naší krajiny. Jsou důležité pro každého, kdo je tady doma. Když jsem se stal senátorem, navrhl jsem Jihočeskému kraji program “oprav drobné krajinné architektury”, do nějž každoročně vkládá prostředky jak kraj, tak JE Temelín. Z posledních opravených mohu zmínit návesní kapli v Malovicích, kapličku v Rožmitále na Šumavě, Boží muka v Horním Dvořišti a Křeplicích nebo kaple v Trhových Svinech. Od roku 2005 bylo takto opraveno přes sto památek. Určitě v tom budu pokračovat i nadále.

    více »
«2015»

Vnímejme, co říkají naši prezidenti

Stalo se tradicí, že téměř cokoli řeknou Miloš Zeman nebo Václav Klaus, vyvolá internetovou a mediální kritiku. Když prezident Zeman řekl na adresu uprchlíků standardní věty „Nikdo vás sem nezval. A když už tady jste, musíte dodržovat naše zákony“, média psala o jeho netoleranci. Jeho předchůdce Václav Klaus napsal a veřejnosti předložil petici vyzývající vládu, aby ochránila vnitřní bezpečnost, trvala na dodržování smluv azylové politiky a nedopustila vznik chaosu, který v některých zemích v souvislosti s uprchlickou krizí již existuje. Myslím, že je to snad první petice, kterou Václav Klaus nejen napsal, ale i podepsal. Vnímám to tak, že Václav Klaus, který nemá moc možností jak oslovit národ, musí být velmi zneklidněn. Václava Klause podpořil mezi prvními právě Miloš Zeman.

Připomeňme si, že Miloš Zeman kandidoval na prezidenta jako velký zastánce Evropské unie. Od svého předchůdce se odlišoval zejména tím, že deklaroval vyvěšení vlajky EU na Hradě a horoval pro vstup naší země do eurozóny. A kde je pragmatik Zeman dnes? Eurofilové se pohoršují nad tím, že neposlouchá unijní rady ohledně svých zahraničních cest, společná měna není na pořadu dne a veřejně nesouhlasí s Bruselem v otázce kvót pro přijímání uprchlíků. Sám nerozumím Německu, proč otevřenou náručí masivně posiluje proudy běženců. Má-li to být odčinění německé „historické“ viny za druhou světovou válku, pak se jedná o další tragickou chybu.

Václav Klaus i Miloš Zeman, bez ohledu na dobro plynoucí z Bruselu, svými životními i státnickými zkušenostmi cítí, že tato uprchlická vlna může rozložit nejen Evropskou unii, ale i současnou Evropu jako takovou. Václav Klaus se odhodlal k první petici ve svém životě. Ví, že premiér Bohuslav Sobotka bude vystaven velkému tlaku ze strany Německa a Francie, aby ustoupil. Václav Klaus dobře ví, jaký tlak dokážou tyto země vyvinout, naposledy si to vyzkoušel při schvalování Lisabonské smlouvy. Ví, že Bohuslav Sobotka bude potřebovat obrovskou podporu veřejnosti, aby neustoupil z vládního stanoviska. Petice je jednou z možností, jak premiérovi tuto podporu poskytnout.

NeviditelnyPes.cz, 11. 9. 2015